KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15191003
nr 1519 1003
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
"Kakelugn med vette", Utställd på Kavaletten Uppsala 1985. Signerad, akvarell, bladets mått: 77x55 cm, yttermått inklusive ram: 94x71 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 30 januari 2023
kl 18:48:15
2.000 kr
2.200 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.200 kr
3.600 kr
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
4.200 kr
- Klassiska
30 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin